top of page
Часті питання
  • Якщо військовослужбовець отримав поранення чи каліцтво, який порядок отримання інвалідності?
    Хто належить до осіб з інвалідністю внаслідок війни? Стаття 7 Закону визначає, що до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Другої світової воєн або з участю в бойових діях у мирний час. Детальніше за посиланням "Якщо військовослужбовець отримав поранення чи каліцтво, який порядок отримання інвалідності?"
  • Як отримати УБД?
    Що змінилось? Змінами до Постанови КМУ № 413 врегульовуються порядок та процедура надання статусу учасника бойових дій (далі – УБД) українським громадянам, які стали на захист України від початку повномасштабного вторгнення російської федерації, з лютого 2022 року. Так, умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є виконання ними особисто, або у складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань. При цьому не встановлюються вимоги щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій. Детальніше за посиланням "Як отримати УБД"
  • Як отримати одноразову допомогу родині загиблого Захисника/Захисниці?
    Хто має право на отримання одноразової грошової допомоги? Відповідно до статті 16-1 Закон у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Утриманцями вважаються члени сім’ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення). Детальніше за посиланням "Як отримати одноразову допомогу родині загиблого Захисника/Захисниці"
bottom of page