top of page
  • vtprostirvn

Як діяти, щоб оформити виплати, коли рідний зник безвісти?

Оновлено: 16 лист. 2022 р.

ЧИ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ДЕРЖАВА ВИПЛАТИ ДЛЯ СІМЕЙ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ВІЙСЬКОВИХ?

Годувальник або годувальниця — на фронті, сім’я — в тилу. Достатньо поширена ситуація. Літні батьки, малолітні діти часто так і залишаються на утриманні тих, хто перебуває у війську. Чи можуть родичі претендувати на фінансове забезпечення від держави, якщо з військовослужбовцем втрачено зв’язок? На яке саме і що потрібно для отримання коштів?

По-перше, зауважимо, що нині у правовому полі діє термін «безвісти зникла особа за особливих обставин». Це значить, що відомості про місце знаходження людини невідомі, а зв’язок з нею втрачено внаслідок збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації окремих регіонів України або ж у зв’язку з надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру.

По-друге, усе вище сказане може стосуватися як військових, так і цивільних (волонтерів, медиків, громадських активістів, жителів тих населених пунктів, які знаходяться у зоні ураження ворожими атаками).

Утім, в цій статті ми говоримо саме про ситуацію з воїнами та їхніми рідними.

Коли військовослужбовців вваажають безвісти зниклими?

Кілька днів «поза мережею» — ще не привід записувати людину у безвісти зниклі. Під час виконання бойового завдання таке трапляється. До того ж, на окупованих територіях нерідко відсутня можливість телефонувати і писати, а коли йде наступ, то й поготів.

Постанова Кабінету Міністрів України №884 від 30 листопада 2016 року чітко визначає, що безвісти зниклим є військовий, місце знаходження якого залишається невідомим більше 15 діб.

Важливий момент: ця правова норма діє, якщо немає даних про самовільну втечу зі служби, дезертирство, добровільну здачу у полон ворога.

Як діяти, щоб отримати виплати?

Найперше — звернутись до командира військової частини, в якій служила рідна людина. Або ж до керівника організації, якщо йдеться про інше угруповання (наприклад, територіальну оборону). Важливо подати заяву, додавши до неї комплект документів:

• копії паспортів неповнолітніх членів родини (дані про особу та реєстрацію проживання/тимчасового перебування);

У людей з ID-картками – це окремий документ про місце проживання.

• копія свідоцтва про шлюб (якщо він офіційно зареєстрований);

• копії свідоцтв про народження дітей (якщо вони є);

• копія ідентифікаційного коду (або ж копія відмітки у паспорті про відсутність коду через релігійні переконання).

Відсутність одного або кількох документів є підставою відмовити родині у виплатах чи відтермінувати їх. Причину такої відмови командир (керівник) повинен обґрунтувати письмово. Тож будьте уважні, коли формуєте комплект документів і подаєте його.

Хто може отримати фінансове забезпечення?

Виплати можуть отримати:

• дружина (чоловік) військовослужбовця/иці;

У ситуації, коли шлюб не зареєстровано офіційно (цивільний варіант), може знадобитися юридична допомога для підтвердження факту спільного ведення господарства;

• повнолітні діти, які проживають разом з військовослужбовцем (у разі відсутності подружжя);

• законні представники (опікуни, піклувальники);

• усиновлювачі неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства – незалежно від віку);

• особи, які перебувають на утриманні військовослужбовця;

• батьки (якщо у захисника/ці немає дружини (чоловіка) та дітей).

Які виплати отримають рідні?

Важливо точно знати, на якій саме посаді і де проходила служба члена родини перед моментом зникнення. Під час воєнного стану це суттєво впливає на розмір виплат. Скажімо, грошові надбавки на передовій різняться від того, що нараховують військовим у тилових частинах.

Родина безвісти зниклого має право отримувати у повному обсязі те, що мав військовослужбовець: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років, інші види грошового забезпечення.

Що робити, якщо з військовою частиною виникло непорозуміння?

Зверніться до нашої команди! В офісі на постійній основі працюють юристи (адвокати), який мають успішний досвід допомоги родинам безвісти зниклих за особливих обставин. Команда надає такі послуги рідним українських захисників і захисниць БЕЗКОШТОВНО.


コメント


bottom of page