top of page
  • vtprostirvn

ЯКОЮ БУДЕ МІСЬКА ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ?


Практична допомога «тут і зараз» – це те, що наша команда робить щодня, вирішуючи конкретні питання військових та їхніх рідних. Утім, ми завжди міркуємо про перспективу. Як має бути завтра? А по поверненню з фронту? Після омріяної перемоги? Саме тому Ветеранський простір долучився до створення Міської програми підтримки захисників і захисниць. Працювали над нею спільно з Департаментом цивільного захисту Вінницької міської ради – уважно обдумували кожну позицію, щоб у фокусі уваги були і воїни, і їхні рідні, і сім’ї тих, хто загинув або зник безвісти.

Згадану вище Муніципальну програму виконавчий комітет Вінницької міської ради затвердив 16 лютого. На її реалізацію передбачено три роки.

В основу багатьох пунктів закладено наш спільний досвід роботи з цільовою аудиторією та потреби, які нам озвучують люди, котрі звертаються по допомогу.

«Єдине вікно»

Питання швидкого і якісного оформлення документів, пільг і соціальних гарантій – одне з найболючіших. Необхідність довго прокладати маршрут від однієї інстанції до іншої, затягування у часі і черги аж ніяк не говорять про повагу до ветеранів і ветеранок та їхніх родин. Тож сервіс «Єдине вікно», куди можна буде звернутись з будь-якого питання, допоможе покращити ситуацію.

Меморіальний парк «Парк Героїв»

У 2024 році він з’явиться у мікрорайоні «Вишенька» і буде присвячений пам’яті полеглих воїнів. Перед тим, як розпочати роботу над концепцією, ми озвучили ідею родинам загиблих вінничан й уважно вислухали різні точки зору. Зелена зона, де у кожного дерева є ім’я, - це про не про трагізм і сльози, а про світлу живу пам'ять і гідне вшанування подвигу кожного. Вінниця матиме локацію, де навіть шелест листя нагадуватиме про мужність, стійкість, силу духу українських воїнів. Сюди вінничани приходитимуть з сім’ями щодня, а не лише у дні скорботи. Вінницька міська рада і міський голова Сергій Моргунов уже підтримали цю ідею під час зустрічі у Ветеранському просторі, тож маємо надію, що попри війну, ми отримаємо новий і сучасний парк з усіма можливими видами активностей.


«Консультаційний центр для бізнесу»

Ми щиро радіємо, коли людина після повернення з фронту знаходить у собі сили розпочати власну справу, і готові супроводжувати підприємців-початківців на різних етапах реалізації задуму.

У програмі передбачено просвітницькі заходи, тренінги, навчальні проєкти, спрямовані на поглиблення знань і посилення компетенцій у різних сферах а також супровід бізнесу наших ветеранів та їх родин.

Соціальна і психологічна адаптація

Ментальне «повернення з війни» це передовсім відчуття себе у безпеці і розуміння, що ти можеш реалізуватися професійно після того, як отримав бойовий досвід. Програма враховує ці потреби ветеранів та ветеранок – у ній є пункти про консультативну допомогу з працевлаштування, комунікацію з працедавцями та системну інтеграцію колишніх військових у громаді, а також фахову психологічну підтримку для них.

Фізична реабілітація

Вона передбачає конкретні кроки, які сприятимуть фізичному відновленню та покращенню спортивних можливостей тих, хто на війні отримав інвалідність.

Це допоможе захисникам та захисницям зміцнювати своє здоров’я і у подальшому брати участь у змаганнях «Ігор нескорених» та «Ігор героїв».

Підтримка батьків полеглих воїнів

Цьогоріч вперше для двадцятьох мам і батьків загиблих військових відбувся ретрит у Карпатах. Впродовж 6 днів вони взаємодіяли з професійними психологами, займались арт-терапевтичними практиками і пропрацьовували власні емоції. Очевидно, що пілотний проєкт потребує доопрацювання та корекції, але сам формат показав добрий результат, адже допоміг утворити стале комьюніті для цієї категорії вінничан.

Отож, один з напрямів Муніципальної програми – системне піклування про родини полеглих, зокрема їхніх батьків.

bottom of page