top of page
  • vtprostirvn

ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ, ЗАХИСНИЦЬ ТА ЇХНІХ РІДНИХ

Оновлено: 26 лип. 2023 р.


Юридична допомога від «Ветеранського простору» — це безоплатна правова підтримка ветеранів та ветеранок, захисників і захисниць України, учасників та учасниць бойових дій, їхніх рідних,родин загиблих та родин безвісти зниклих осіб за особливих обставин.Наразі цей вид діяльності у нашому Просторі [z1] на постійній основі забезпечують адвокатка Ірина Білоус та адвокат Віталій Гусак. Робота відбувається в онлайн та оффлайн режимі з понеділка по п’ятницю у робочий час.

З якими ж питанням і проблемами найчастіше звертаються люди?

§ Подружжя до війни проживало у цивільному шлюбі і вело спільне господарство. Утім, після призову на військову службу виникли труднощі з отриманням соціальних гарантій.

У таких випадках юристи «Ветеранського простору» вивчають надані матеріали, роз’яснюють людині її права та допомагають зібрати необхідний пакет документів і подати його у відповідні державні органи.

§ Є потреба в освітніх послугах для військових або їхніх дітей.

Цей запит набуває особливої актуальності у період вступних кампаній до вищих навчальних закладів. Оскільки умови вступу та перелік пільг для окремих категорій громадян/ок періодично змінюється, у консультаціях такої тематики є потреба. Ми роз’яснюємо законодавчі нюанси і допомагаємо людині дізнатись про свої права.

§ Під час війни втрачено зв’язок з рідною людиною на фронті або на окупованих територіях.

Українське законодавство чітко визначає статус «безвісти зникла особа за особливих обставин». Під такими обставинами розуміємо збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасову окупацію частини території України, надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру. Зазвичай, коли з людиною втрачається зв’язок, рідні та близькі не знають, як діяти. Наша команда розробила алгоритм послідовних кроків. Ми консультуємо на кожному етапі, допомагає правильно і вчасно подати запити до відповідних державних інституцій, контролюємо, щоб реакція на запити відповідала правовим нормам.


§ Військова частина не надіслала сповіщення про безвісти зниклу особу, яка перебувала на службі.

Отримання сповіщення важливе для родини. Ми розуміємо це, тож допомагаємо близьким безвісти зниклого чи зниклої вирішити проблему: подаємо адвокатський запит, а за потреби, консультуємо щодо формування комплекту документів для звернення до суду.

Будь-якими іншими юридичними питаннями українських захисників та захисниць наша команда також опікується. І ця допомога не обмежується лише правовим полем. Ми завжди готові вислухати, підтримати добрим словом, долучити інших спеціалістів.


Юридична допомога у «Ветеранському просторі» здійснюється у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Також ми здійснюємо безоплатну допомогу завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження».

[z1]Бажано писати Внетеранський

Comments


bottom of page