top of page
  • vtprostirvn

ТИ НЕ ЗГОДЕН З ВИСНОВКОМ ВЛК про стан твого здоров’я?

Оновлено: 26 лип. 2023 р.

Наприклад, після проходження лікування військово-лікарська комісія не зафіксувала наслідків хвороби, поранення для організму. Натомість ти вважаєш, що такі наслідки є і вони впливають на можливість подальшої служби.

Куди звертатись, щоб оскаржити рішення?

1. Першочергово варто звернутись до ЦВЛК (Центральна військово-лікарська комісія)

• Потрібно подати заяву довільної форми та додати до неї всі наявні документи ( про лікування, діагноз і те, що видано військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається).

• Строків звернення із скаргою до ЦВЛК немає. Утім, бажано не відкладати цей крок надовго.

• За результатом розгляду заяви може бути проведений повторний або контрольний медичний огляду з метою остаточного вирішення питання про придатність до служби.

2. Якщо ж ти не згоден з рішенням ЦВЛК, то можеш звернутись до суду. Підпункт 2.3.5 пункту 2.3. глави 2 розділу I Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (затверджене наказом Міністер

ства оборони України від 14 серпня 2008 року № 402) визначає: постанови ЦВЛК оскаржуються лише у судовому порядку.

• Подати позовну заяву до окружного адміністративного суду можеш за місцем проживання або за місцем розташування ЦВЛК, рішення якої оскаржується.

• Вимоги до позовної заяви містяться в ст.ст. 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Зверни увагу! Якщо пропустиш пункт 1, матимеш менше шансів позитивно вирішити проблему. Як показує наша практика, ті, хто минає ЦВЛК, і одразу йде до суду, програють без можливості оскаржувати рішення далі.

Не можеш самостійно скласти заяву до ЦВЛК або маєш ще запитання? Наші юристи допоможуть оффлайн або онлайн.


Юридична підтримка здійснюється у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Письмова юридична консультація щодо порядку оскарження рішення ВЛК
.docx
Завантажити DOCX • 18KB

Commenti


bottom of page