top of page
  • vtprostirvn

РЕТРИТ ДЛЯ БАТЬКІВ ГЕРОЇВ: ЯК ПРАЦЮЄ ТАКИЙ ФОРМАТ?

Оновлено: 19 груд. 2023 р.


Шість днів наприкінці жовтня група вінницьких мам та батьків полеглих захисників України провела у Карпатах поблизу гори Ельз. На ретрит разом з ними вирушила команда «Ветеранського простору» та команда психологів. Самій поїздці передувала кількамісячна підготовка, адже ретрит – це не прогулянка і не екскурсія. Такий формат націлений на комплексне відновлення людини після важкої емоційної травми, якою є втрата дитини на війні.

Наш досвід

Ретрит-2023 став другим в історії вінницького «Ветеранського простору». Організувати його вдалось завдяки фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» та Вінницької міської ради в межах проєкту «Правова та психологічна підтримка родин загиблих Захисників та Захисниць та поранених військових «Ми поруч».

Готуючи програму поїздки, команда врахувала досвід торішнього ретриту, проаналізувала побажання учасників та учасниць, внесла корективи. Зокрема з особливою ретельністю добирали локацію. Це мало бути місце віддалене від шумних поселень, великих готелів, розважальних центрів. Враховували «поверховість» будівлі та логістику, адже батьки Героїв – це у переважній більшості люди зрілого віку, а отже можуть мати особливості фізичного здоров’я.

Обов’язковою умовою участі у ретриті було відвідування попередніх групових занять у Просторі.


«Ця умова є непорушною, оскільки відвідування занять допомагає людині налаштуватись на майбутню роботу над собою, якій ми і присвятили всі 6 днів в Карпатах, - пояснює Марія Довжик, керівниця «Ветеранського простору». – Нерідко люди сприймають ретрит – як екскурсійний тур, а насправді це терапевтична практика, котра вимагає зусиль і заглиблення в процеси. Тому ті, хто впродовж літа й осені ходив на заняття, їхали з чітким усвідомленням потреб».

Загалом поїздка охопила 22 мам та батьків полеглих воїнів. Організатори свідомо об’єднали у групі тих, хто був минулого року, та нових учасників. Таким чином утворилося стійке комьюніті, де люди з певним досвідом підтримують новачків і допомагають їм подолати психологічні бар’єри.

Програма ретриту

Практично кожен день для групи починався з легкої руханки на свіжому повітрі, а завершувався спокійними прогулянками осінніми луками та полонинами. Та окрім природної краси Карпат, на відновлення ментального здоров’я працювала ціла команда.

Поїздка мала на меті навчити людей знаходити ресурс для життя і відновлювати його після перенесеної травматичної події. Використовували для цього дихальні вправи, відвідування басейну та фітотерапію карпатських чанів.


Психологічний супровід здійснювала команда Вінницького обласного товариства психологів та психотерапевтів.

Не останню роль зіграло спілкування, на яке не завжди залишається час у звичайних буденних клопотах.


Відгуки

Людмила Павлюк: «Дуже теплі і приємні спогади. Завжди з великою вдячністю всім причетним до такої надважливої справи і турботи про нас! Дякую за зустріч з прекрасними людьми, спілкування, корисну психологічну інформацію, можливість знайти в собі надможливість до життя!»

Юрій Саванчук: «Нам, мені і дружині, сподобалось бути з хорошою командою і в хорошому місці. Дякуємо оганізаторам ретриту».

Наталя Літвінова: «Від ретриту отримала крутезні враження: коло відвертого спілкування, турботу від організаторів (браво і поцілунки Марічці і Ростиславу), професійну допомогу від психологів (щира подяка їм за це), красу навкруги і гарний сервіс від закладу. Головне - чудові, розумні, сердечні учасники, взаємна повага, співчуття і турбота.

Всіх обіймаю».

Світлана Антонюк: «Дякую Ветеранському простору за надану можливість відвідати чудове місце, де відновлюється і тіло, і душа. Дякуюза організацію поїздки і за турботу. Дякую психологам, які занурювали нас і в дитинство, і в світлі спогади. Дякую людям, які були поряд і розуміли один одного. Завдяки ретриту ми відчули розуміння і підтримку один одного. Єднаймося».

Ретрит було організовано за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України» у межах проєкту «Правова та психологічна підтримка родин загиблих Захисників та Захисниць та поранених військових «Ми поруч» та в рамках спільної ініціативи ЄС та МФ "Відродження", що має назву "Європейське Відродження України".
Comentários


bottom of page