top of page
  • vtprostirvn

Оратівська громада прийняла 33 роми

Кілька місяців тому до Оратова приїхали родини ромів. Вони поневірялись по кількох громадах, де їм пропонували то платне житло, то фейкове оформлення допомоги… Зараз ВПО з національної меншини оселилися в Оратівській територіальній громаді, і ними як рідними опікується Угарівський староста Сергій Пазич.

А усе почалося з того, що 10 квітня до Оратова зателефонували і запитали, чи є житло для багатодітної родини з Донеччини. Староста Угарівського старостинського округу Оратівської ТГ Сергій Васильович Пазич одразу підтвердив, що є. Попередили, що треба прийняти 19 дітей, з дорослими — 26 осіб. Тоді староста подумав, що це, можливо, дитячий будинок сімейного типу. Домовився про шкільний автобус і поїхав зустрічати.

“Приїхав, дивлюся, а з іншого автобуса виходять спочатку дітки — такі чорненькі. Потім старші — також смагляві. І коли вийшли дорослі, зрозумів, що це роми”, — каже Сергій Пазич. І додає, що спочатку переживав: “Ледь не зомлів. Перепитую, чи хоч документи в усіх є. Телефоную голові ТГ, питаю, що мені з ними робити. Вирішили заїхати до поліції для перевірки. Бо ж привезу зараз до своєї громади чужих ромів, а у нас зроду своїх циганів не було…”

Як згодом виявилося, спочатку переселенці з Донецька приїхали у Райки, на Іллінеччину, бо там у них ромська громада. Але їм запропонували хату, за яку треба платити. Та ще й допомогу, яка належить ВПО, хотіли на своїх оформити, а не на них... Вони відмовилися. У сусідньому селі їх поселили у занедбаному помешканні. Вони звідти поїхали, тому що не було умов, а в них малесенькі діти.

В Оратові ж квартири від колишнього комунгоспу залишилися. То дві сім’ї розселили у квартирах, а третій знайшли хату. Потім приїхала ще четверта сім’я, і їй знайшли прихисток. Так в Оратівській громаді оселилися 33 роми. Чоловіки зареєструвалися у військкоматі. Одні з них поїхали десь на заробітки, а інші, з будівельним досвідом, допомагають зараз біля церкви.

Їздили вони до фермерів садити полуницю. Так їм по 300 грн заплатили і ще просили побільше таких людей.

З місцевими порозумілися. Оратівчани допомагають новим сусідам продуктами, одягом. Діти разом граються.


Староста хвалиться: “Наші роми — дуже охайні, порядні. Думаю, будемо дружно жити. А після перемоги вони нам концерт обіцяють — зі своїми піснями і танцями. У них артистів вистачає. Навіть свій блогер є, у нього є канал в інтернет-мережі. То він ходить і все знімає. Робить рекламу нашій громаді”.

“Тому приїжджайте!” — запрошує Сергій Пазич.
留言


bottom of page