top of page
  • vtprostirvn

БЕЗКОШТОВНА ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ: У НАШОМУ КАБІНЕТІ ТА ВДОМА «ЗА ВИКЛИКОМ»

Фізична реабілітація — необхідна частина «повернення з війни» ветеранів і ветеранок. Не менш значуща, аніж психологічне відновлення. Завдяки фінансовій підтримці партнерів цей вид допомоги у Ветеранському просторі безкоштовно отримують учасники й учасниці бойових дій та їхні діти. Маємо обладнаний кабінет фізичної реабілітації, а до маломобільних людей лікар приїздить додому.

Наразі у Ветеранському просторі працює реабілітолог Олександр Рудий — дипломований лікар невідкладних станів з 14-річним досвідом роботи у службі екстреної допомоги. Він має додаткову освіту за напрямом «фізична реабілітація», тож фахово і дуже делікатно працює з кожною людиною, яка звертається по допомогу.

Головний інструмент Олександра — його руки. Практично завжди сеанс починається з вивчення симптомів та масажу, який слугує одним із діагностичних методів і дозволяє більш детально дослідити проблему.

Далі лікар може рекомендувати різні масажні техніки, курс занять на профілакторі Євмінова, дихальні вправи, гімнастику.

У кожному конкретному випадку це — індивідуальна робота, яка включає також рекомендації «для домашнього вжитку»: що змінити і чого варто уникати, щоб не нашкодити опорно-руховому апарату.

В яких випадках потрібна фізична реабілітація?

▪ Після травми (переламу кісток, розтягнення м’язів, розриву зв’язок) для того, щоб відновити рухливість кінцівки.

▪ Після інсульту, щоб повернути чутливість та фізичну активність.

▪ При хворобах опорно-рухового апарату (міжреберна невралгія, корінцевий синдром).

▪ Якщо є періодичні або постійні болі у хребті і суглобах.

▪ При втраті функціональних можливостей (скутість рухів, хрускіт, дискомфорт).

▪ При частому занімінні кінцівок і відчутті холоду в них.

▪ Для полегшення частого головного болю і запаморочень.

Зрештою фізичної реабілітації потребує більшість тих, хто брав участь у бойових діях і до війни вважав себе відносно здоровою людиною.

Річ у тім, що класичні військові обладунки важать кілька десятків кілограмів. Лише бронежилет і шолом піхотинця — це вже приблизно 20 кілограмів. Є ще додаткові засоби захисту та зброя.

Маючи таке навантаження на суглоби і м’язи, бійці часто змушені годинами тримати статичне незручне положення тіла, вистежуючи ворога чи маскуючись від нього. А ще — холод, волога і постійне стресове напруження.

Отож, фізична реабілітація — це можливість зняти м’язові блоки, розслабити тіло, повернути його до здорового руху без болю.

Маломобільним групам ветеранів і ветеранок реабілітолог надає послуги вдома, за попереднім записом.

Рабілітолог у Ветеранському просторі працює у будні з 9.00 до 18.00

Телефон для запису 067 959 40 65


Comments


bottom of page